Godna Praca 

OŚRODEK AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ

Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku.).  Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Z pomocy Bractwa korzystają również emeryci, rodziny wielodzietne i samotne matki, którzy osiągają niewielki dochód. Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta pomaga potrzebującym prowadząc: 1. Jadłodajnię przy ul. Zielonej 3 w Lublinie… 

Wsparcie dla podopiecznych

Kochani,

Drodzy Przyjaciele Bractwa, zwracamy się z gorącym apelem o pomoc żywnościową.

Potrzebujemy trwałej żywności, z której możemy przygotować posiłki i paczki dla naszych podopiecznych, np. konserwy rybne i mięsne, tłuszcze, zupy w proszku, sosy, dżemy, wędliny oraz inną trwałą żywność tj. herbata, kawa, makaron, kasza, ryż.

Poza trwałą żywnością chętnie przyjmiemy męską, ciepłą odzież oraz buty.

Oczywiście można przekazać także darowiznę finansową na konta bankowe:

ING Bank Śląski PL 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
ul. Zielona 3, 20-082 Lublin
Kuchnia
Kuchnia Brata Alberta(ING): 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428
Brata Alberta(PKO BP): 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936
tel. 81 532 64 37

Aktualności

Zbiórka Żywności

Zbiórka Żywności

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności! Dziękujemy Zarządowi i Pracownikom sklepów LSS Społem za umożliwienie nam przeprowadzenia zbiórki, dziękujemy pięćdziesięciu Wolontariuszom, którzy dzielnie zachęcali...

Wielkanocne Śniadanie na Wynos

Wielkanocne Śniadanie na Wynos

Wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Co roku organizowaliśmy dla naszych Podopiecznych przedświąteczne Śniadanie. Jednak ze względu na pandemię - podobnie jak w przypadku Świąt Bożego Narodzenia - nie możemy przygotować takiego posiłku. Dlatego...

Jeśli możesz nas wspierać, jeśli możesz się zaangażować 

Napisz do nas lub zadzwoń

WSPOMÓŻ POTRZEBUJĄCYCH

Nasze bractwo działa dzięki pracy i wsparciu ludzi dobrej woli.

Jak Możesz Pomóc

Wpłaty

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
20-082 Lublin, ul. Zielona 3

Bank PKO BP II oddział w Lublinie
Numer konta: 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936

ING Bank Śląski
Numer konta: 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428

Wpłaty w siedzibie Bractwa

Wpłat można dokonywać także bezpośrednio w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie przy ul. Zielonej 3 w godzinach: 8.00-15.00 (od poniedziałku do piątku).

Wpłaty za pomocą blankietów

Pobierz blankiet wpłaty

Wpłaty przez Internet

Przekaż 1% podatku

Aby przekazać 1% podatku na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta za rok 2019 w zeznaniu podatkowym należy wpisać:
Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
KRS: 0000135612

Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę na konto bankowe Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Można również skorzystać z możliwości wypełnienia deklaracji PIT online lub pobrania i zainstalowania programu na własnym urządzeniu. W tym celu należy kliknąć na jednym z poniższych przycisków:

Darmowy ​ ​Program ​ ​PIT ​ ​dostarcza ​​Instytut ​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl ​ ​dla ​ ​OPP.

Bank Czasu

Doba każdego z nas ma 24 godziny. Każdy z nas posiada również jakieś umiejętności czy po prostu chęć wyświadczenia drobnej przysługi. Podzielmy się naszym czasem i chęcią pomocy!

Zapraszamy wszystkie młode osoby, które czują, że chciałyby ofiarować innym swój czas i wsparcie w jakiejś dziedzinie do naszego Młodzieżowego Banku Czasu. Jest to inicjatywa stworzona w ramach projektu obywatelskiego, której celem jest utworzenie bazy osób oferujących pomoc w zakresie różnych aktywności (np. zrobienie zakupów, pomoc w odrobieniu lekcji, wyprowadzenie psa) oraz bazy osób, które tej pomocy potrzebują.

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego Banku Czasu – skontaktuj się z nami mailowo bractwo@albert.lublin.pl lub telefonicznie: 81 532 64 37

Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie”

Jezus

O Bractwie

Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku.). Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Z pomocy Bractwa korzystają również emeryci, rodziny wielodzietne i samotne matki, którzy osiągają niewielki dochód.

Monika Zielińska

Monika Zielińska

Prezes Zarządu

Absolwentka studiów uzupełniających Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie, kierunek Finanse i Rachunkowość, a także mgr inż. Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończyła następujące studia podyplomowe: Bankowość i finanse na WSPA w Lublinie oraz Rachunkowość i finanse w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Posiada Certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów nr 37238/2010. Ukończyła liczne szkolenia, m.in. Kurs Głównego Księgowego – Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz w Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów w Lublinie, Kurs „Doradca Podatkowy” – przygotowujący do egzaminu zawodowego na DORADCĘ PODATKOWEGO. Od ponad 10 lat pracuje na stanowiskach Głównego księgowego oraz Samodzielnego księgowego. Od 2014 roku Właścicielka Biura Rachunkowego. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Biegła Sądowa przy Sądzie Okręgowym w Lubinie z dziedziny rachunkowości w okresie 2014 – 2019.
Adam Janasz

Adam Janasz

Skarbnik

Absolwent prawa kanonicznego na Katolicki Uniwersytecie Lubelskim. Wieloletni działacz Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Dyrektor Ośrodka Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Bystrzejowicach Trzecich, wcześniej kierownik Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych w Lublinie.
Przemysław Filipek

Przemysław Filipek

Sekretarz

Dr inżynier Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.