Zarząd Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

Sylwia Niemirowska - Prezes Zarządu

Osoba o wielkim sercu i równie wielkich kompetencjach. Z wykształcenia terapeuta i profilaktyk uzależnień oraz politolog, a niebawem również pedagog resocjalizacyjny. Ukończyła szereg kursów m.in. Szkołę Trenerów oraz kurs Praktyk NLP. Obecnie bierze udział w programie „Liga NGOs” a także w Akademii Przedsiębiorczości Społecznej. Umiejętności liderskie zdobywała pracując przez ponad 10 lat w finansach oraz prowadząc własną działalność. Od 3 lat, w ramach pracy zawodowej działa na rzecz osób w kryzysie bezdomności, borykających się z uzależnieniami, a także uchodźców. Kocha podróże i związaną z nimi możliwość poznawania nowych smaków. W wolnych chwilach spotyka się z przyjaciółmi lub wyrusza na piesze wędrówki, podczas których potrafi całkowicie zatracić poczucie czasu i zawędrować w miejsca nietknięte ludzką stopą. Dla niej szklanka jest zawsze do połowy pełna, a jej życiowe motto brzmi: „Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem” – Nick Vujicic

Wioleta Krać-Wrona - Wiceprezes Zarządu

Tyflospecjalistka w Polskim Związku Niewidomych Okręgu Lubelskiego. Absolwentka Psychopedagogiki specjalnej z logopedią oraz Administracji publicznej (na KUL), aktualnie w trakcie studiów na kierunku Praca socjalna. Z Bractwem Miłosierdzia związana jest od 2011 roku, w którym do 2022 r. pracowała jako pedagog w Ośrodku Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Swoją łagodnością i empatią szybko zjednuje sobie sympatię innych osób, a niesienie pomocy potrzebującym traktuje jako misję zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, z którymi spędza każdą wolną chwilę.

Zofia Chodzińska - Skarbnik Zarządu

Księgowa z ponad 25-letnim stażem, z Bractwem Miłosierdzia związana od 2017 roku. Osoba o wielkim sercu, ale twardo stąpająca po ziemi i bardzo konkretna, zawsze można na nią liczyć. W Bractwie zajmuje się bieżącą obsługą interesantów biura, kontrolą finansów oraz dbaniem o to, by wszystkie działania były dopięte na ostatni guzik.

Adam Janasz - Sekretarz Zarządu

Długoletni pracownik i działacz Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji kierunek Prawo Kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim JP II. Kierownik, a później dyrektor Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. W latach 2010 – 2022 dyrektor Ośrodka Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Bystrzejowicach Trzecich (gmina Piaski). Uczestnik wielu szkoleń i kursów z zakresu pomocy społecznej, zarządzania, rachunkowości. Wieloletni członek Zarządu Bractwa. Był koordynatorem i realizatorem kilku projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego i z Ministerstwa Pomocy Społecznej. W ciągu tych kilkunastu lat pracy pomógł wielu osobom wyjść z kryzysu bezdomności.

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content