Zarząd Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

Prezes – Monika Zielińska

Z Bractwem Miłosierdzia związana od 2014 roku, funkcję Prezesa Zarządu pełni od 2019 roku.

Skończyła studia na Wydziale Ekonomicznym na Kierunku Finanse i Rachunkowość UMCS w Lublinie oraz Studia Wyższe na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Od dnia nominowania na Prezesa Zarządu cały czas podnosi swoje kompetencje menagerskie – ukończyła Podyplomowe Studia Menadżerskie i MBA w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem społecznym, które realizowane były na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i  12-miesięczny program edukacyjny Liga NGOs realizowany przez Fundację Życie z Funduszu Sprawiedliwości. Prowadzi również biuro rachunkowe.

W Bractwie Miłosierdzia  jest dla ludzi – wysłucha każdego, kto zmaga się z trudną sytuacją i zawsze robi wszystko, by nie pozostawić osoby potrzebujacej bez pomocy. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, a przywracanie godności ludziom to dla niej najwyższa wartość.

 

Skarbnik – Zofia Chodzińska

Księgowa z ponad 25-letnim stażem, z Bractwem Miłosierdzia związana od 2017 roku. Osoba o wielkim sercu, ale twardo stąpająca po ziemi i bardzo konkretna, zawsze można na nią liczyć. W Bractwie zajmuje się bieżącą obsługą interesantów biura, kontrolą finansów oraz dbaniem o to, by wszystkie działania były dopięte na ostatni guzik.

Sekretarz – Przemysław Filipek

Dr inż. Przemysław Filipek ukończył Technikum Elektroniczne w Lublinie oraz studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Lubelskiej. Tam również obronił w 2007 r. rozprawę doktorską.
Jest pracownikiem naukowym Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. Wynalazca i konstruktor, autor 40 patentów i wielu publikacji naukowych, wypromował ponad 100 inżynierów i magistrów na kierunku studiów – Mechatronika.
Członek Bractwa Miłosierdzia z ponad 15 letnim stażem.

Członek Zarządu – Adam Janasz

Długoletni pracownik i działacz Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji kierunek Prawo Kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim JP II. Kierownik, a później dyrektor Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Od 2010 roku dyrektor Ośrodka Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Bystrzejowicach Trzecich (gmina Piaski). Uczestnik wielu szkoleń i kursów z zakresu pomocy społecznej, zarządzania, rachunkowości. Wieloletni członek Zarządu Bractwa. Był koordynatorem i realizatorem kilku projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego i z Ministerstwa Pomocy Społecznej. W ciągu tych kilkunastu lat pracy pomógł wielu osobom w powrocie do społeczeństwa, odzyskać godność ludzką, a nawet wyjść z bezdomności.

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco