Jak Możesz Pomóc

Wpłata na konta

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
20-082 Lublin, ul. Zielona 3

Bank PKO BP II oddział w Lublinie
Numer konta: 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936

ING Bank Śląski
Numer konta: 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428

UWAGA: Przy wpłatach z zagranicy należy podać kod IBAN: „PL” przed numerem konta


Wpłaty w siedzibie Bractwa

Wpłat można dokonywać także bezpośrednio w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie przy ul. Zielonej 3 w godzinach: 8.00-15.00 (od poniedziałku do piątku).


Wpłaty przez Internet

Kliknij >> TUTAJ << aby przejść do formularza


Wpłaty za pomocą blankietów

Pobierz blankiet wpłaty


Przekaż 1% swojego podatku za rok 2019

W tym celu należy w zeznaniu podatkowym wpisać:

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, KRS: 0000135612.

Urząd Skarbowy przekaże wnioskowaną kwotę na konto bankowe Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Można również skorzystać z możliwości wypełnienia deklaracji PIT online lub pobrania i zainstalowania programu na własnym urządzeniu. W tym celu należy kliknąć na jednym z poniższych przycisków:


Pomoc rzeczowa

Każdy z podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta potrzebuje podstawowych środków do życia i nie mamy tu na myśli pieniędzy. Każdy z nas prowadząc zwykłe gospodarstwo domowe używa prostych, a jakże przydatnych rzeczy: proszków do prania, płynów do zmywania, mydła.
Coraz częściej wśród grona potrzebujących pojawiają się także osoby z małymi dziećmi. Zwracają się do nas z prośbą o ubranka dla maluchów, zabawki, środki do pielęgnacji niemowląt.
Niestety osoby, które są pod opieką Bractwa nie mają dostępu do tych elementarnych środków, które umożliwiają prowadzenie normalnego domu. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dostarczanie środków czystości, produktów spożywczych tzw. trwałych (czyli tych, które można dłużej przechowywać), a także pościeli, koców, kołder, ubrań i butów do biura Bractwa, które mieści się przy ulicy Zielonej 3 w Lublinie.

Bardzo często pytają nas Państwo o możliwość przekazania mebli lub innego wyposażenia. Przyjmujemy je z chęcią, mamy bowiem długą listę osób potrzebujących, oczekujących na konkretnych rzeczy: tapczany, szafy, regały, piecyki grzewcze, etc. Wśród nich są również ludzie, którzy w pożarach domów utracili absolutnie wszystko. Bractwo nie posiada niestety żadnej powierzchni magazynowej, dlatego jesteśmy zmuszeni realizować potrzeby naszych podopiecznych na bieżąco.

Odbiór i przekazanie muszą w zasadzie nastąpić w tym samym czasie, dlatego zawsze prosimy Państwa o wyrozumiałość. Zdarza się, że zorganizowanie takiego przekazania trwa kilka dni, tym bardziej, że sprzęt muszą odebrać i dostarczyć pod wskazany adres nasi pracownicy i wolontariusze. Osób ubogich nie stać na opłacenie transportu, a dwa samochody Bractwa muszą na bieżąco obsługiwać kuchnię, schronisko, ośrodek w Bystrzejowicach. Bardzo prosimy, aby Państwo o tym pamiętali.

Pracownicy i wolontariusze Bractwa czekają na Państwa w biurze Bractwa przy ul. Zielonej 3 w Lublinie
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco