Wspomnienie św. Brata Alberta i „Spotkanie pod wierzbą”

 

Dziś w Kościele Katolickim obchodzimy liturgiczne wspomnienie naszego patrona, czyli św. Brata Alberta – malarza i zakonnika, który całe swoje życie poświęcił służbie najuboższym i przywracał godność osobom bezdomnym.
Z okazji tego właśnie święta patronalnego na terenie Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się tradycyjne „Spotkanie pod wierzbą”, w którym uczestniczyli podopieczni (obecni i byli), wolontariusze, pracownicy oraz przyjaciele schroniska.
Tegoroczne spotkanie było jednak szczególnie wyjątkowe, gdyż Ośrodek Wsparcia dla Bezdomnych, mieszczący się przy ul. Dolnej Panny Marii rozpoczął swoją działalność właśnie w czerwcu dokładnie 30 lat temu, a całe Bractwo Miłosierdzia obchodzi w tym roku Jubileusz 30-lecia formalnego działania jako stowarzyszenie.
Z tej okazji na terenie Ośrodka posadzony został Dąb Miłosierdzia, który ma upamiętniać te trzydzieści lat działań na rzecz osób najbardziej wykluczonych i przypominać nam o tym, że bezinteresowna i owocna pomoc wymaga wytrwałości i czasu.

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content