Wigilia Dobroci 2023

Ponad 400 osób ugościliśmy wczoraj na Wigilii Dobroci w Kuchni Brata Alberta.
Był to dzień pełen wzruszeń ale i radości, że mogliśmy się spotkać, lepiej poznać, a przede wszystkim pomóc tym, którzy tego potrzebowali.
Młodzież z III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie jak co roku przygotowała oprawę muzyczną Mszy Świętej i kolędowała z nami podczas wspólnego posiłku, a na stołach znalazły się tradycyjne, wigilijne potrawy i pyszne ciasta.
Jesteśmy wdzięczni za ten piękny dzień i możliwość wspólnego radowania się czasem Bożego Narodzenia.
Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za ogromne wsparcie w przygotowaniu wczorajszej uroczystości: Darczyńcom indywidualnym za każdą wpłaconą złotówkę na Paczki Brata Alberta i zakupy spożywcze przynoszone do nas z myślą o osobach w potrzebie. Szkołom, przedszkolom i przedsiębiorstwom za organizowanie w swoich społecznościach zbiórek żywności i środków czystości.
Dziękujemy Nadleśnictwom: Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Radzyń Podlaski oraz Świdnik za wsparcie finansowe. Dziękujemy również firmom: Makaroniarnia Polmak, Stokrotka , Selgros, Iglotex HoReCa, Piekarnia Borzechów, Fundacja Biedronki, Restauracja Ludmiła – Kraśnik, Hurtowni jaj WIKI oraz Gospodarstwu PHU Michał Dudziak za przekazane dary, które znalazły się w paczkach i na wigilijnym stole, a firmie Choinki Cabań za przepiękne świąteczne drzewka, które dekorują naszą stołówkę i Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych.
Dziękujemy Fundacja Spiżarnia za pełną gotowość do niesienia pomocy i wsparcie zawsze wtedy, kiedy go potrzebujemy.
I wreszcie ogromne podziękowania składamy wspaniałym Wolontariuszom: Pani Ani Glince oraz uczniom z Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie i Lotnicza Akademia Wojskowa za nieocenioną pomoc przy pakowaniu paczek, a także przyjaciołom ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Lublinie, którzy poświęcają swój czas i siły, by nieść pomoc potrzebującym w Kuchni Brata Alberta ❤
Dziękujemy ❤

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content