Uroczysta Wigilia dla najuboższych

Kochani,
już jutro (czwartek – 21 grudnia), pragniemy serdecznie zaprosić na uroczyste spotkanie WIGILIJNE dla najuboższych mieszkańców Lublina.

Wigilia dla ubogich i bezdomnych rozpocznie się o godz. 9.30 uroczystą Mszą Świętą w Kościółku przy ul. Zielonej 3, a przewodniczył jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Józef Wróbel.

Po Mszy Świętej nastąpi symboliczne przełamanie się opłatkiem, a następnie wszyscy udamy się na Wigilijny poczęstunek do jadłodajni Brata Alberta.

Na świątecznie zastawionych stołach, nie zabraknie tradycyjnych potraw tj. czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, śledzia czy bigosu. Dodatkowo uczniowie z III L.O. im Unii Lubelskiej oraz ZSE im. A. i J. Vettera przygotują oprawę muzyczną podczas uroczystości oraz pomogą naszym wolontariuszom w Kuchni oraz przy wydawaniu posiłków.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególnie trudny czas dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby była wyjątkowym przeżyciem duchowym i wypełniła pustkę rodzinnego spotkania w sercach tych najbardziej samotnych i potrzebujących osób.

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content