Troszczmy się o ubogich i bezdomnych…

Bractwo Miłosierdzia w dniu dzisiejszym rozpoczęło wydawanie gorącej herbaty dla wszystkich osób przychodzących na gorący posiłek do Kuchni św. Brata Alberta.

Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas dla osób ubogich i bezdomnych. Niskie temperatury sprawiają, że osoby potrzebujące przychodzą do nas zziębnięte i przemarznięte. Kuchnia Brata Alberta jest nieduża, jednorazowo przyjmie maksymalnie 30 osób, a potrzebujących jest o wiele więcej, nawet 400 osób dziennie. Osoby te czekają na dworze na swoja kolejkę. Nasza gorąca herbata, skierowana jest właśnie do nich, aby mogli choć odrobinę ogrzać się już przed wejściem do środka, gdzie czeka na nich ciepła zupa.

W dniu dzisiejszym wydaliśmy prawie 200 kubków z gorącą herbatą. Usłyszeliśmy również wiele miłych słów wdzięczności od naszych Podopiecznych. Kochani, bardzo się cieszymy, że chociaż w ten sposób możemy Wam służyć pomocą. Gorącą herbatę będziemy wydawać codziennie, gdy temperatura będzie bliska 0 stopni lub będzie przymrozek.

Zachęcamy również wolontariuszy do pomocy przy wydawaniu herbaty, codziennie w godzinach 9.30- 11.30. Wcześniej prosimy o ustalenie terminu w biurze Bractwa. Z góry Wam dziękujemy.

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content