Podaruj Potrzebującym świąteczny posiłek!

Wielkimi krokami zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne ubieranie choinki, kolędowanie,  rodzinne spotkania przy stole zastawionym aromatycznymi makowcami, smakowitymi pierogami i rozgrzewającym barszczem. Czas spokoju i bezpieczeństwa. Tak większości z nas kojarzy się Boże Narodzenie. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia, by godnie przeżywać Święta. Pani Maria, która od kilku lat mieszka samotnie, na jedzenie może przeznaczyć 85 zł miesięcznie. Tyle jej zostaje po opłaceniu rachunków i leków. 85 złotych. Miesięcznie.

Pan Krzysztof, który zmaga się z niepełnosprawnością i żyje tylko z renty nawet nie myśli już o przyszłości. Żyje z dnia na dzień, bo stracił nadzieję, że jego byt kiedykolwiek się poprawi.

To właśnie dla nich i dla setek innych osób, których codzienność wygląda zupełnie inaczej niż większości z nas, chcemy przygotować świąteczne Paczki Brata Alberta. Paczki, w których będą m.in. pierogi z kapustą, uszka, ryba, barszcz, świeże ciasto, makaron, mak, chleb i wędliny. By osoby potrzebujące i ubogie miały choć namiastkę tej świątecznej atmosfery, która dla nas jest oczywistością.

Wartość jednej paczki to 100 zł. Czyli więcej, niż Pani Maria wydaje na jedzenie przez cały miesiąc.

Rok temu Paczkami Brata Alberta obdarowaliśmy 550 osób, dlatego w tym roku nie możemy przygotować  ich mniej. I choć kwota, którą musimy na ten cel zebrać wydaje się być ogromna – wiemy, że z Wami nie ma rzeczy niemożliwych!

Dlatego wszystkie ręce na pokład – wspólnie podarujmy samotnym, ubogim i najbardziej potrzebującym mieszkańcom Lublina świąteczny posiłek!

 

Chcę ufundować Paczkę Brata Alberta!

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content