Ostatni dzwonek na przekazanie 1%

Ostatni dzwonek na rozliczenie się z PODATKIEM

Biuro Bractwa bezpłatnie rozliczy Państwa PITY do poniedziałku 30 kwietnia

Drodzy Przyjaciele,
Tak szybko mija czas, a wraz z nim dobiega końca okres, w którym trzeba rozliczyć się z podatku i w którym jednocześnie można zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących pomocy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które już rozliczyły swoje druki PIT wpisując we właściwym miejscu numer KRS Bractwa. Dziękujemy pięknie wszystkim osobom, które osobiście przyszły do naszego biura, gdzie można bezpłatnie rozliczyć podatek, często przynosząc ze sobą PITY  członków rodziny, znajomych, sąsiadów czy przyjaciół.

Cieszymy się, że możemy w ten sposób ułatwić Państwu rozliczenie się z Urzędem Skarbowym, a jednocześnie pokazać Państwu Kuchnię św. Brata Alberta i codzienną działalność naszej organizacji. To właśnie na ten cel przekazywane są środki pochodzące z 1% podatku.

Tym osobom, które jeszcze nie zdecydowali się komu przekażą swój 1% przypomnijmy:

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta już blisko 30 lat, działa na polu pomocy osobom  bezdomnym, ubogim i chorym. Kontynuujemy dzieło życia św. p. Ks. Jana Mazura, który poświęcił się służbie drugiemu człowiekowi. 

Działalność Bractwa Miłosierdzia powszechnie kojarzona jest z Kuchnią św. Brata Alberta dla osób ubogich i bezdomnych, przy ul. Zielonej w Lublinie. Miejscem, gdzie wydajemy ok. 350 bezpłatnych gorących posiłków w formie obiadów dziennie, pieczywo, trwałą żywność, ciepłą herbatę i czystą odzież wszystkim potrzebującym.

Przekazując Bractwu Miłosierdzia swój 1 % podatku, wspierają Państwo również funkcjonowanie 2 dużych Ośrodków: 

Ośrodka Wsparcia Osób Bezdomnych, w  skład którego wchodzą: Całoroczne Schronisko dla 30 bezdomnych mężczyzn oraz Noclegownia w sezonie jesienno- zimowych dla kolejnych 30-35 osób.

Ośrodka Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w którym mieszkają osoby bezdomne,  przechodzące przez długofalowe programy wyjścia z bezdomności. Poprzez aktywizację
i pracę uczą się zawodu, odbudowują relacje społeczne wśród społeczności lokalnej.

Dziękujemy w imieniu naszych Podopiecznych za Państwa pomoc i wsparcie.

PITY mogą Państwo rozliczyć bezpłatnie na naszej stronie www.albert.lublin.pl lub osobiście w biurze Bractwa, przy ul. Zielonej 3 w Lublinie w godzinach 8.00 – 15.00 (w poniedziałek 30 kwietnia w godz. 8.00-14.00)

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content