Kwesty cmentarne dla Bractwa Miłosierdzia

Zimna jest dla nas zawsze najtrudniejszym okresem – przychodzi moment, że ogrzewalnia, którą prowadzimy przy Ośrodku Wsparcia jest zapełniona, a w Kuchni Brata Alberta musimy nastawiać dodatkowy gar zupy, gdyż kolejka osób czekających na gorący posiłek wydaje się nie mieć końca. To właśnie zimą wydajemy najwięcej żywności, ale też organizujemy najwięcej indywidualnych akcji wsparcia materialnego osobom samotnym, starszym i chorym. Tradycją jest, że co roku na przełomie października i listopada, czyli tuż przed nadejściem pierwszych mrozów, na lubelskich cmentarzach można spotkać naszych Wolontariuszy, którzy kwestują na rzecz niesienia wsparcia osobom głodnym, potrzebującym i w kryzysie.

Te cmentarne kwesty są dla nas bardzo ważne nie tylko dlatego, że pomagają nam przetrwać najtrudniejszą dla nas porę roku, ale też są wyjątkową okazją do poznania Was osobiście. Mamy nadzieję, że w tym roku również będziemy mieli tę szansę!

Spotkacie nas w najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek (30-31 października i 1 listopada) na cmentarzach przy ul. Lipowej oraz przy Al. Męczenników Majdanka. Do zobaczenia!

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content