Kuchnia Brata Alberta już wkrótce otwarta…

W najbliższy poniedziałek 3 września działalność swoją wznawia Kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie. Od lipca Kuchnia była nieczynna z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac remontowych oraz napraw sprzętów gastronomicznych.
W okresie tym, Podopieczni otrzymywali suchy prowiant, nabiał, warzywa i owoce oraz wszystkie inne dary pochodzące od Dobrodziejów i Przyjaciół Bractwa.

Bezpłatna Jadłodajnia dla osób ubogich, bezdomnych i chorych funkcjonuje już blisko 30 lat, wydając nawet do 500 ciepłych posiłków dziennie. Na bezpłatny, gorący posiłek może przyjść każda osoba potrzebująca, bez względu na to skąd pochodzi. Korzystający z Kuchni, to osoby w różnym wieku i z różnych względów doświadczający ubóstwa. Często z pomocy Jadłodajni Brata Alberta korzystają całe rodziny.

Jadłodajnia na Zielonej jest Kuchnią Społeczną, co oznacza, że w dużej części funkcjonuje dzięki hojności i wsparciu lubelskich firm, instytucji oraz Darczyńców indywidualnych, przedsiębiorców, rolników.

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom dzięki którym Kuchnia może funkcjonować, ale jak co roku o tej porze, zwracamy się do Państwa po raz kolejny z ogromną prośbą o pomoc w zapełnieniu piwnic i magazynu Bractwa. Najbardziej potrzebne są płody rolne (ziemniaki, marchew, cebula, kapusta buraki…) oraz żywność z długim terminem przydatności (mąka, kasza, ryż, olej, makaron…)

Okres jesienny rozpoczyna trudny czas dla osób ubogich a zwłaszcza bezdomnych. Kończą się dorywcze prace polowe, temperatura powietrza znacznie spada a organizm dopomina się ciepła… Dla wielu osób korzystających z pomocy Kuchni Społecznej Brata Alberta posiłek ten, jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego ma tak ogromne znaczenie…

Od 3-go września Kuchnia św. Brata Alberta będzie czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 11.30

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content