Jubileusz 30-lecia Bractwa Miłosierdzia

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta powstało, by wyciągać pomocną dłoń do osób ubogich i bezdomnych, w myśl o niezbywalnej godności człowieka i tego, że każdy – bez wyjątku – zasługuje na szacunek. I choć na przestrzeni lat w naszym stowarzyszeniu wiele się zmieniło, jedno pozostało niezmienne – ludzkie serca, otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi. Bo to właśnie dzięki Państwu możemy prowadzić Kuchnię Brata Alberta, schronisko dla bezdomnych mężczyzn, mieszkanie wspierane oraz dwa domy dla Uchodźców z Ukrainy. To Państwo, angażując się w wolontariat, w zbiórki żywności i środków czystości oraz wpłacając darowizny finansowe umożliwiają nam realizowanie misji zapoczątkowanej przez założyciela Bractwa, ks. Jana Mazura. To dzięki Państwu my możemy pomagać.
Chcielibyśmy osobiście podziękować Państwu za zaangażowanie w działania Bractwa i wrażliwość na potrzeby osób, które borykają się z trudną sytuacją życiową, za to, że nawet w największym kryzysie możemy na Państwa liczyć.
Jesteśmy ogromnie zaszczyceni mogąc zaprosić i spotkać się z Państwem osobiście na uroczystych obchodach z okazji 30-lecia istnienia Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie w najbliższy piątek, 9 września, które rozpoczną się Mszą Świętą, celebrowaną przez metropolitę lubelskiego, księdza arcybiskupa Stanisława Budzika o godz. 16:30 w kościele pw. Św. Jozafata przy ul. Zielonej 3. O godz. 18:00 zapraszamy na Jubileuszową Galę do Teatru Muzycznego przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5.
Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zechcecie Państwo być z nami w tym szczególnym dniu ❤️
Miło nam również poinformować, że Prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski objęli Jubileuszową Galę z okazji 30-lecia Bractwa Miłosierdzia patronatem honorowym a partnerem całego wydarzenia jest Województwo Lubelskie Smakuj Życie! #LubelskieSmakujŻycie

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content