Kuchnia św. Brata Alberta otwarta po wakacyjnej przerwie

Już jutro w piątek 1 września o godz. 9.30, po wakacyjnej przerwie swoją działalność rozpoczyna Kuchnia św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie. Bezpłatna Jadłodajnia dla osób ubogich, bezdomnych i chorych funkcjonuje już od 26 lat, wydając nawet do 500 ciepłych posiłków dziennie. Jest to jedyne takie miejsce w Lublinie i najbliższej okolicy.

Na bezpłatny, gorący posiłek przychodzą tu najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszego miasta i okolic. Są to osoby w różnym wieku i z różnych względów zepchnięte na margines życia społecznego. Często z pomocy Kuchni św. Brata Alberta korzystają całe rodziny oraz matki samotnie wychowujące dzieci.

Jadłodajnia na Zielonej jest Kuchnią Społeczną, co oznacza, że w dużej części funkcjonuje dzięki hojności i wsparciu lubelskich firm, instytucji oraz Darczyńców indywidualnych, przedsiębiorców, rolników, ludzi o otwartych sercach na potrzeby innych osób.

Okres jesienny rozpoczyna trudny czas dla osób ubogich a zwłaszcza bezdomnych. Kończą się dorywcze prace polowe, temperatura powietrza znacznie spada a organizm dopomina się ciepła…. Dla wielu z osób korzystających z pomocy Kuchni Społecznej Brata Alberta posiłek spożyty w tym miejscu jest jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia, niekiedy po prostu jedynym…

Dlatego ma tak ogromne znaczenie i musimy dołożyć wszelkich starań,
aby nigdy go nie zabrakło…

Kuchnia św. Brata Alberta wydaje posiłki
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 11.30

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content