17 Październik – Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Bractwo Miłosierdzia organizuje zbiórki żywności na rzecz Kuchni Społecznej Brata Alberta

Drodzy Przyjaciele Osób Ubogich

W najbliższych dniach obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Głodem oraz Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Korzystając z okazji chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na problem biedy i ubóstwa w naszym mieście.

Okres jesienno – zimowy, to najtrudniejszy czas dla osób ubogich i bezdomnych. W Kuchni św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie rozpoczęły się wzmożone działania.

Już dziś gromadzimy produkty spożywcze aby zapewnić naszym podopiecznym choć jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Prowadzimy zbiórkę żywności: warzyw, płodów rolnych tj. ziemniaki, marchew, pietruszkę, buraki oraz żywności z długim terminem ważności: mąka, kasza, ryż, makaron, olej itp. Zbieramy także fundusze na pokrycie kosztów eksploatacyjnych naszej KUCHNI SPOŁECZNEJ.

Zapewnienie jednego gorącego posiłku dziennie to pierwsza i podstawowa zasada zgodna z Uczynkami Miłosierdzia Względem Duszy i Ciała, którą się kierujemy w stosunku do każdego człowieka potrzebującego pomocy.

Dziękujemy Wam, Kochani Darczyńcy za wszelkie dary, które wspierają naszą działalność.

Ponadto, zwracamy się do mieszkańców Lublina o darowiznę rzeczy sezonowych, których stan pozwala na dalsze użytkowanie: ciepłych ubrań, zimowych butów, kurtek, płaszczy, czapek, rękawiczek, swetrów, ocieplaczy itp. Od 1 listopada rozpoczyna działalność nasza sezonowa noclegownia w Ośrodku Wsparcia dla Osób Bezdomnych przy ul. Dolnej Panny Marii 32, dlatego potrzebujemy również materacy, ciepłych kocy, pościeli, prześcieradeł, poszew, ręczników oraz środków czystości i środków higieny osobistej.

Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka, To jest ten czas, kiedy osoby ubogie i bezdomne potrzebują najwięcej wsparcia.

Razem możemy im pomóc…

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content