Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

17 Październik – Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Bractwo Miłosierdzia organizuje spotkanie informacyjne dla WOLONTARIUSZY oraz rozpoczyna zbiórki żywności na rzecz Kuchni Społecznej Brata Alberta

Drodzy Przyjaciele Osób Ubogich
W najbliższych dniach obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. W związku z tym, jak co roku zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem w Bractwie Miłosierdzia na spotkanie informacyjne zaplanowane na najbliższą środę (17.10.2018 r.) na godzinę 13.00 do Kuchni św. Brata Alberta. Spotkanie poprzedzi Msza Święta o godzinie 12.00 w intencji naszej organizacji w Kościele p.w. Św. Jozafata przy ul. Zielonej 3 w Lublinie.

W tym dniu szczególnie chcemy zwrócić Państwa uwagę na problem biedy i ubóstwa w naszym mieście.

Okres jesienno – zimowy, to najtrudniejszy czas dla osób ubogich i bezdomnych. W Kuchni św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie rozpoczęły się wzmożone działania.

Już dziś gromadzimy produkty spożywcze aby zapewnić naszym podopiecznym choć jeden ciepły posiłek w ciągu dnia.
Prowadzimy zbiórkę żywności: warzyw, płodów rolnych tj. ziemniaki, marchew, pietruszkę, buraki oraz żywności z długim terminem ważności: mąka, kasza, ryż, makaron, olej itp.
Zbieramy także fundusze na pokrycie kosztów eksploatacyjnych naszej
KUCHNI SPOŁECZNEJ.

Dziękujemy Wam, Kochani Darczyńcy za wszelkie dary, wspierające działania Bractwa.

Ponadto, zwracamy się do mieszkańców Lublina o darowiznę ciepłych ubrań sezonowych, których stan pozwala na dalsze użytkowanie: zimowych butów, kurtek, płaszczy, czapek, rękawiczek, swetrów, spodni, itp. Jak również 1 osobowych materacy, pościeli, prześcieradeł, ręczników oraz środków czystości i środków higieny osobistej.

 Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka,

To jest ten czas, kiedy osoby ubogie i bezdomne potrzebują najwięcej wsparcia.

Razem możemy im pomóc…

Zapisz się do Newslettera,

żeby być na bieżąco

Skip to content